DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty.

 

 1. Od 1 października do końca marca kancelaria parafialna czynna w godz. 15.30 – 16.30, Msze Św. wieczorowe o godz. 17.00.

 

 1. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy
  z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii
  w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.

 

 1. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się po wieczornej Eucharystii na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. Msza Św. w intencji Kółek Różańcowych z naszej parafii w przyszłą niedzielę o 11.30 i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Prasa katolicka N. i G.N. i Mały G.N jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Ewa i Andżelika Dyczkowskie, Ewelina Drzewiecka, Ewa Wrona i Maria Suchonos, za sprzątanie, kwiaty i środki czystości dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na MSD w Lublinie

 

 1. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy
  i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa
  i opieki nad ubogimi;
 • 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
 • 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;
 • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;
 • 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.