DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

 

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości
  i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice
  z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Dzisiaj zapraszamy na różaniec „rowerowy”. O godz. 14.00 spotykamy się w kościele parafialnym tu odmówimy pierwszą tajemnicę różańca. Następnie przejedziemy do kaplicy w Chutczu druga tajemnica, potem w kaplicy w Petryłowie trzecia, wracamy tą samą trasą i w kaplicy w Chutczu czwarta i w kościele zakończenie.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej i nabożeństwa do Przemienienia Pańskiego będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, Msza Św. zbiorowa w czwartek o godz. 17.00. W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.

 

 1. W piątek przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku.

 

 1. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.
 2. Prasa katolicka N. i G.N. i Mały G.N jest do nabycia w zakrystii.
 3. Kościół sprzątały Panie: Dorota Wojda, Natalia Wrona i Halina Głąb, za sprzątanie, dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
 5. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli nowożeńcy Joanna i Tomasz, na kinkiety i żyrandole do kaplicy w Chutczu of. złożył P. Kazimierz Felczyński. Bóg zapłać.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń
  i pozdrowień. Nowożeńcom Joannie i Tomaszowi ofiarujmy naszą modlitwę. Zmarłą Józefę Jaworską l. 73 z Serniaw polećmy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie;
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.