DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego
  z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

 

 1. Dziś ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci w ramach akcji Caritas „ Tornister pełen uśmiechu”.

 

 1. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00 W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

 

 1. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

 

 1. Dożynki Gminno-Parafialne w przyszłą niedzielę 28 sierpnia. Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 11.30, po Mszy Św. poświęcenie wieńców żniwnych i przejście korowodu dożynkowego do parku i tam dalsza część uroczystości.

W przyszłą niedzielę odpusty w Rudzie Hucie i Depułtyczach.

 

 1. Prasa katolicka N. i G.N. jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Agnieszka i Martynka Grzywna, Katarzyna Mazur i Edyta Chilimoniuk, za sprzątanie, kwiaty i of. dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Na potrzeby parafii of. złożyli: nowożeńcy Monika i Carmelo , jubilaci Dorota i Leszek Łopąg , Szymon Płocienniak . Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Adam Andrzej Kruk cyw. zw. z Sawina i Marika Kruk z d. Bagniuk z Sawina oboje par. tut. zap. – II

Daniel Michał Zych kaw. z Bachusa par. tut. i Agnieszka Stawrowska panna z Janek par. Horodło zap. – II

Jakub Dubielis kaw. z Warszawy par. Objawienia Pańskiego w Bliznem i Elżbieta Struska panna z Warszawy par. Objawienia Pańskiego w Bliznem pochodząca z Serniaw zap. – I

Marek Marcin Lewandowski kaw. z Koziej Góry i Marta Bisko panna z Sawina oboje par. tut.    zap. – I

 1. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Monika Łukaszczuk i Carmelo Scalora, pomódlmy się w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom +Mieczysław Szelachowski z Serniaw l. 89 i Władysława Bejda z Sawina l. 89 pragniemy wypraszać życie wieczne. Dobry Jezu…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;
 • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.