DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą
  i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak
  w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

 

 1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, zboża i kwiaty. Jutro odpust w Rejowcu Osadzie, a w przyszłą niedzielę w Czułczycach.

 

 1. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą
  i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

 

 1. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali: Teresa, Agnieszka, Lech Kędzierawscy, Krystyna, Franciszek Urbaniak, Zofia, Dominika Suchonos i Maria Misiura, za sprzątanie i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na dom Caritas w Krasnymstawie. Na potrzeby parafii ofiary złożyli: Danuta Bartoszuk , nowożeńcy Ewelina i Kamil  oraz  Piotr i Karolina . Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Adam Andrzej Kruk cyw. zw. z Sawina i Marika Kruk z d. Bagniuk z Sawina oboje par. tut. zap. – I

Daniel Michał Zych kaw. z Bachusa par. tut. i Agnieszka Stawrowska panna z Janek par. Horodło zap. – I

 

 1. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Otoczmy modlitwą nowożeńców Ewelinę Śliwińską oraz Filipowicz . Zdrowaś Maryjo…Zmarłych w ostatnim czasie + Grażynę Bogacz l. 72 z Jagodnego i + Szczepana Kaczana l. 54 z Serniaw polecajmy nieskończonemu miłosierdziu Boga. Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;
 • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;
 • 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką.