DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami.

 

 1. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

 

 1. Kartki wspominkowe na wyznaczone dni i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu. Prosimy o czytelne wypisywanie imion swoich zmarłych. Informujemy, że nie będą dostarczane wypominki do domów.

 

 1. Prasa katolicka N. i G.N. jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali: Aneta Pieńkowska, Anna i Ireneusz Zbarachewicz, Joanna Steć-Misiura, za sprzątanie i grabienie liści. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej, na potrzeby parafii of. złożyli: Asia i Jerzy Kaniewscy , nowożeńcy Elżbieta i Jakub. Bóg zapłać.

 

6.Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Agata Pałdyńska i Piotr Sendra, Marta Bisko                   i Marek Lewandowski, Elżbieta Struska  i Jakub Dubielis. Pomódlmy się za nowe małżeństwa…
W minionym tygodniu odeszły do wieczności: +Janina Szarwiło l.71 i +Krystyna Krzanowska l.80

Wieczny odpoczynek …

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej;
 • 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii
  i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;
 • 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;
 • 20 X – św. Jan Kanty, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością;
 • 21 X – bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej;
 • 22 X – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi.