DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 września 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy szósty Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

 

 1. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

 

 1. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

 

 1. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

 

 1. Odpust w Rejowcu Fabrycznym w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Prasa katolicka N. i G.N. i Mały G.N jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Urszula Sidoruk, Teresa Lis, Joanna Steć, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Wygon.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę i za dwie of. bezim. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Nowożeńców Roberta Kanadys i Magdalenę Jaglewicz otoczmy modlitwą…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
 • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań
  w połowie III w.