DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2016

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                  21 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

 

 1. Dziś o godz. 16.30 gorzkie żale, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej:
 • dla dzieci o godz. 16.00
 • dla dorosłych o godz. 17.30.

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

 

 1. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie przed Mszą Św., w niedziele podczas każdej Mszy Świętej.

 

 1. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w najbliższą niedzielę 28 lutego pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje
  i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

 

 1. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

 

 1. 60 lat temu 25II 1956r. nasz ks. Kanonik otrzymał święcenia kapłańskie. Zapraszamy na Mszę Św. w czwartek na godz. 17.00, aby podziękować Panu Bogu za te wszystkie lata posługi             ks. Kanonika i prosić o Boże błogosławieństwo na kolejne lata służby w Kościele.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na rzecz MSD w Lublinie.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. O sprzątanie k-ła prosimy rodziny z ul. Obłonie.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę i of. na kwiaty do „grobu pańskiego”. Bóg zapłać.

 

 1. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.