DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 kwietnia 2016 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją
  w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Caritas”.

 

 1. Dziś o godz. 14.00 w kaplicy w Petryłowie odpust ku czci Bożego Miłosierdzia. W czasie tej uroczystości ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

 

 1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00, kaplicach: Chutczu o 10.30, w Petryłowie o 16.30. Podczas Mszy Św. będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Dzisiaj po Mszach Św. osoby, które chcą podjąć się duchowej adopcji mogą pobrać foldery informacyjne.

 

 1. Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o powołania do służby w kościele w I czwartek miesiąca o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca na rzecz MSD w Lublinie.

 

 1. Kościół sprzątały panie: Kinga Łopąg i Agnieszka Gmitruk, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie k-ła prosimy kolejne rodziny z ul. Lubelskiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na potrzeby parafii of. złożyła p. Ewa Grzywaczewska Chlebio. Bóg zapłać.

 

 1. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

 

Zapowiedzi: Łukasz Piotr Mirosław kaw. z Motycza par. MB Anielskiej w Motyczu i Sylwia Dzieńkowska panna z Sawina par. tut. zap. – I.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Maria Andrzejuk l. 66., jej pogrzeb jutro o godz. 13.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu….

 

W TYM TYGODNIU PATROMNUJE NAM:

7 IV – św. Jan Chrzciciel de la Salle, gorliwy duszpasterz wśród ubogich, pragnący ich dobrego wychowania i wykształcenia i zakładający dla nich szkoły i internaty; założyciel Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich.