DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 17.00.

 

 1. Program rekolekcji na plakacie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W najbliższy wtorek, 6 grudnia św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 

 1. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 15.00.

 

 1. 7. Prasę katolicką N. i G.N., a także kalendarze maryjne i świece Caritas można nabyć w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały panie: Cecylia Koppe, Danuta Krajewska i Małgorzata Mazurek, za sprzątanie i of dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne  rodziny z ul. Stodoły.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Z racji opłatka na potrzeby parafii of. złożyli mieszkańcy ul. Obłonie. Bóg zapłać.

 

 1. Od I Niedzieli Adwentu przedstawiciele Rady Duszpasterskiej dostarczają do rodzin naszej parafii poświęcony opłatek. Jest też możliwość uiszczania u nich opłaty na rok 2017 i (zaległości za rok 2016) w kwocie 10zł za rok na wywóz śmieci z cmentarza przez rodziny, które są dysponentami grobów. Wpłaty można dokonywać też w kancelarii parafialnej.

 

 

W tym tygodniu patronuje nam :

 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)