CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2016

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Świeckie francuskie kalendarze wspominają dzień określany Mi-Carême, który wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Chrześcijanom ten czas wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

 

 1. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy
  dzisiaj o godz. 16.30, w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 oraz w drodze krzyżowej
  w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.00, i dla dorosłych o godz. 17.30.

 

 1. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu,              o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

 

 1. W przyszłą niedzielę Msza Św. wieczorowa o godz. 16.00, po której przejdziemy ulicami: Kościelną, Brzeską i Wygon rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Rozważania poprowadzi młodzież.

 

 1. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych , którzy przed świętami pragną skorzystać z sakramentów. Będziemy ich odwiedzali w piątek 11marca od godz. 9.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na kwiaty do „grobu Pańskiego”.

 

 1. Kościół sprzątali: Urszula Sołoducha, Kuba i Marcin Różalscy, Monika, Zuzia i Martyna Misiura. Za troskę o naszą świątynię dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie k-ła prosimy mieszkańców ul. Obłonie i Objazdowej.

 

 1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.