CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 kwietnia 2016

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W ciągu tego tygodnia módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

 

 1. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

 

 1. Odpust ku czci św. Wojciecha w Wierzbicy w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.00

 

 1. Droga światła ulicami Sawina ( Brzeska, Wygon zakończenie na Osiedlu Słonecznym)w przyszłą niedzielę o godz. 20.00. Koniecznie zabierzmy ze sobą lampiony. Strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa.

 

5.Prasa katolicka N., G.N., i Mały G.N. jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

 

 1. Za sprzątanie kościoła dziękujemy paniom: Małgorzacie i Milenie Arciszewskim, Dorocie i Magdalenie Steć. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie k-ła prosimy kolejne rodziny z Niwy.

 

 1. 9. Zapowiedzi: Marcin Emil Chomontowski kaw. z Sobiboru par. św. Jana Jałmużnika w Orchówku i Danuta Maria Grad panna z Sawina par. tut. zap. – I.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy
  o modlitewnej pamięci. Modlitwą otoczmy również + Zbigniewa Stryguna który odszedł do wieczności w wieku 59 l. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Informujemy, że została zrobiona inwentaryzacja cmentarza parafialnego, na którym znajduje się ponad 3800 mogił. Została też założona księga cmentarna. Zachęcamy do zobaczenia strony internetowej cmentarza adres (mogily.pl/sawin).

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.