CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar.

 

 1. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

 

 1. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

 1. Roraty w środę o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00.

 

 1. Nowenna do Dzieciątka Jezus będzie śpiewana dzisiaj w niedzielę o 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. wieczorowej, w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00. Zapraszamy.

 

 1. Msza Św. za zmarłych od wigilii 2015 r. w sobotę o godz. 8.00, zapraszamy rodziny, którym po raz pierwszy zabraknie kogoś bliskiego przy wigilijnym stole. Po Mszy Św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przyniesie do rodzin naszej parafii światło betlejemskie.

 

 1. Pasterka w sobotę 24XII w Chutczu o godz. 22.00, w kościele parafialnym o godz. 24,00. Taca z Pasterki przeznaczona na F.O.Ż. Msze Św. w Narodzenie Pańskie w porządku niedzielnym.

 

 1. Prasę katolicką N. i G.N., i Małego G.N. można nabyć w zakrystii.

 

 1. 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne  rodziny z ul. Stodoły.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Z racji opłatka na potrzeby parafii of. złożyli mieszkańcy ul.: Os. Słonecznego , ul. Chuteckiej , ul. Zastawie i Klitne , ul. Kościelnej Łowcza i Kol. Łowcza , Chutcze Stare . Na potrzeby parafii of. złożyły: Agnieszka Grzywna , Zofia Domańska . Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Karolina Mroczek, Albina Kałużna, Arkadiusz Tomaszewski. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…