Ogłoszenia 5.05.2015

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                               3 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na to, że dziś przypada 3 maja i jest to dzień wolny od pracy, na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce              i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo. Dzisiaj odpust w parafii Staw.

 

2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.30, natomiast w pozostałe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.30. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

3. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

4. W czwartek pierwszy miesiąca Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

 

5. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

 

6. Pierwsza spowiedź dzieci kl. III w sobotę o godz. 9.00. Zachęcamy do spowiedzi wraz        z dziećmi rodziców, chrzestnych i ich najbliższą rodzinę.

 

7. Za tydzień – szósta niedziela Wielkanocy. W naszej parafii Pierwsza Komunia Św. dzieci kl. III o godz. 11.30. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o sprzątanie k-ła i placu przykościelnego. W kaplicy w Chutczu odpust ku czci św. Izydora i poświęcenie pól dla Aleksandrówki, Bachusa i Chutcza. Suma odpustowa o godz. 14.00. Przedstawicieli poszczególnych miejscowości prosimy o zgłaszanie terminu poświęcenia pól w ich miejscowościach. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych    w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

 

8. Paniom z Koziej Góry dziękujemy za sprzątanie k-ła.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na obraz św. J.P. II .

 

10. Zapowiedzi: Maciej Sobolewski kaw. z Sawina par. tut. i Natalia Barbara Brzozowska panna z Siemiatycz par. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach zap. – II.

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Alina Sobolewska l. 86 i Zdzisław Tołyż l. 57.  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.