Ogłoszenia 5.05.2015

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                               26 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw  o Powołania.

 

2. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

3. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o 18.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele i uroczystości o 16.30. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

 

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte wotywne               o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 18.00.

W sobotę – 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona w całej Polsce  z 3 maja.  Jest to też Dzień Flagi Narodowej. Msze św. w kościele o godz. 9.00 i 18.00, nabożeństwo majowe             o godz. 17.30, w kaplicach msze św. o godz. 12.00. W naszej gminie i parafii Mszą Świętą             o godz. 9.00 rozpoczniemy uroczystości patriotyczno- religijne   z okazji ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy Strażaków z okazji św. Floriana i Poczty Sztandarowe. Po Mszy św. złożenie wieńców przy trzech pomnikach   i okolicznościowe krótkie przypomnienie wydarzeń związanych ze Świętem  3 Maja. Uroczystości zakończą się spotkaniem przy ognisku jeśli pogoda na to pozwoli. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag narodowych.

 

5. Rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania dziękujemy za sprzątanie      i dekorację kościoła, koszenie trawy i ofiarę  na potrzeby parafii.

 

6. O sprzątanie k-ła w piątek prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.

 

7. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz M.S. D. w Lublinie. Dziękujemy też za ofiary indywidualne i złożone do puszki na obraz św. J.P. II.  Wczoraj ks. bp Józef Wróbel poświęcił obrazy Pana Jezusa Miłosiernego i św. J.P. II. Wszystkim fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

9. Zapowiedzi: Daniel Drzewiecki kaw. z Weremowic par. Depułtycze i Ewelina Dyczkowska panna z Sawina par. tut. zap. – II

Paweł Tołysz kaw. z Koziej Góry par. tut. i Natalia Łuszczyńska panna z Wierzbicy par. Wierzbica zap. – II.

 

Kamil Majówka  kaw. z Sawina i Anna Irena Manaj panna z Koziej Góry oboje par. tut. zap. – II

 

Maciej Sobolewski kaw. z Sawina par. tut. i Natalia Barbara Brzozowska panna z Siemiatycz par. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach zap. –I.

 

10. Wczoraj sakr. małżeństwa zawarli: Łukasz Szoda i Katarzyna Wołosiuk.

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Iwona Lipko l. 40. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.