Ogłoszenia 22.04.2015

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                19 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie powinno też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

 

2. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika.

 

 

3. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, w naszej parafii Ks. Bp Józef Wróbel         o godz. 10.30 udzieli młodzieży z kl. II i III Gimnazjum sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla bierzmowanych i świadków bierzmowania w czwartek o godz. 16.00, natomiast spowiedź dla bierzmowanych, ich świadków i rodzin w piątek o godz. 16.00.

 

 

4. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza.           W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym,    a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

 

5. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G.N. jest do nabycia w zakrystii.

 

6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na obraz św. Jana Pawła II.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie k-ła rodzinom z Koziej Góry.

 

 

8. O sprzątanie k-ła i placu przy k-le prosimy rodziców bierzmowanych.

 

9. Zapowiedzi:  Daniel Drzewiecki kaw. z Weremowic par. Depułtycze i Ewelina Dyczkowska panna z Sawina par. tut. zap. – I.

Kamil Majówka kaw. z Sawina  i Anna Irena Manaj panna z Koziej Góry oboje par. tut.    zap. – I.

Paweł Tołysz kaw. z Koziej Góry par. tut. i Natalia Łuszczyńska panna z Wierzbicy par. Wierzbica zap. – I.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jan Kwiatkowski, Barbara Owczarska, Kazimierz Filipczuk, Józef Błaszczuk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.