Ogłoszenia 13.04.2015

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                    12 kwietnia 2015

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

Zbiórka ofiar do puszek na fundusz Caritas dzisiaj po Mszach św.

 

2. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

 

3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy też za ofiary złożone do puszki na obraz św. Jana Pawła II w  poniedziałek wielkanocny. W przyszłą niedzielę ofiary do puszki przeznaczymy  także na  obraz, aby jak najwięcej osób przyczyniło się do upamiętnienia naszego Papieża.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ul. Laski.

 

5. O sprzątanie k-ła prosimy mieszkańców Koziej Góry.

 

7. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Marcin Jasiński l. 36. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.