Ogłoszenia 6.04.2015

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                   5 kwietnia 2015

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msza w dzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.  Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj i jutro o godz. 16.40, a od wtorku aż do soboty włącznie  o godz. 17.40.

 

2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Jutrzejsza składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby KUL.

 

3. Zmiana tajemnic różańcowych jutro po Mszy Św. o godz. 11.30.

 

4. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.

 

5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Caritas. Odpust w kaplicy w Petryłowie ku czci Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o godz. 14.00.

 

6.  Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.