Ogłoszenia 21.03.2015

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                 22 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku              z powodu śmierci Zbawiciela.  W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta. Dzisiaj Droga Krzyżowa ulicami Sawina o godz. 15.00, Msza św. wieczorowa o 17.00.

 

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00   i 17.00, w kaplicach: w Chutczu o 11.00, w Petryłowie o 15.00.  Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję będą mogły to uczynić podczas każdej Mszy św.

 

3. W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.

 

4. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową, a dziś i w przyszłą niedzielę na gorzkie żale – o zwykłej porze.

 

5. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej  poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Będą też do nabycia „Chlebki Dobroci”  Caritas.

 

6.  Obchody Światowego Dnia Młodzieży pod przewodnictwem biskupa w przyszłą niedzielę. Początek w parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie o godz. 15.00, następnie procesja           z palmami do parafii Świętej Rodziny i tam uroczysta Eucharystia. Zachęcamy młodzież naszej parafii do włączenia się w obchody tego święta jako przygotowanie do ŚDM z papieżem Franciszkiem w 2016 r.

 

7. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjąć Komunię Św. Dzień odwiedzin chorych ustalimy indywidualnie.

 

8. Prasa katolicka N., G.N., i Mały G.N. jest do nabycia w zakrystii.

 

9. W minionym tyg. k-ł sprzątały panie: Anna Michalska, Maria Mróz, Małgorzata Lenc, Monika Fura, za sprzątanie i ofiarowane środki czystości dziękujemy,Bóg zapłać.

Panu Jackowi Marczukowi i jego firmie dziękujemy za gratisowe pomalowanie pomieszczeń w mieszkaniu ks. Kanonika, paniom Elżbiecie Sowa i Annie Michalskiej dziękujemy za posprzątanie po malowaniu. Bóg zapłać.

 

10. O sprzątanie k-ła prosimy kolejne rodziny z ul. Krótkiej.

 

11. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

Zapowiedzi:  Marcin Dariusz Kość kaw. z Sawina par. tut. i Katarzyna Nafalska panna           z Chełma par. Miłosierdzia Bożego w Chełmie zap. – II.